מחדר החקירות ועד למסדרונות בית המשפט: איך להיות עורך דין פלילי?

התחלת לא מזמן את לימודי המשפטים ואין ספק שאיתם התחילו גם השאלות, באיזה תחום תרצה להתמחות במהלך הלימודים. למעשה, אנחנו יכולים להבין את המקום שאתה נמצא בו כרגע. גם אנחנו וגם עמיתינו עורכי הדין היו באותה סיטואציה.

כיום, ניתן למצוא אין ספור סוגי התמחויות כאשר כל אחד הוא עולם בפני עצמו – דיני משפחה, מקרקעין, נדל"ן, הייטק ויזמות ואפילו פלילים נחשבת לאופציה מעניינת ורלוונטית עבור סטודנטים רבים.

להיות עורך דין פלילי זו תחושת שליחות שלא נגמרת, לקחת את האזרח "החלש" שהותקף ולעזור לו למצות את הזכויות שלו עד למיצוי הדין, מדובר בהתמחות עם המון סיפוק עצמי.

במהלך מאמר זה נעבור על מספר שאלות רלוונטיות הקשורות להתמחות של עורך דין פלילי, יהיה מעניין – הישארו איתנו!

אני רוצה להיות עורך דין פלילי: מה הוא התהליך?

כאשר אנחנו מדברים על הדרך להיות עורך דין פלילי אנו מדברים על דרך ארוכה במיוחד. למעשה, לפני שאתם עורכי דין פליליים אתם עורכי דין לכל דבר ועניין. בתור התחלה תצטרכו להירשם אל אוניברסיטה או מכללה לשם לימודי תואר ראשון במשפטים. לאחר שסיימתם את התואר הראשון במשפטים תצטרכו לחפש אחר משרד אשר יקבל אתכם לשם התמחות במשרדו(מה שרובנו אוהבים לקרוא סטאז').

לאחר לימודים האורכים 3-4 שנים בהתאמה בהתאם למוסד בו תלמדו ולאחר שנת התמחות אצל עורך דין מוסמך תוכלו לגשת לבחינות ההסמכה ללשכת עורכי הדין. עברתם את בחינות אלו? מזל טוב! יש לנו עורכי דין חדשים במדינת ישראל.

אם הייתם צריכים לתת תכונות אופי של עורך דין פלילי: מה הם היו?

אנו לא אוהבים לתת תכונות אופי לעורכי דין מאחר וישנם סוגים שונים ורבים של עורכי דין, כאשר כל אחד מביא את החן שלו אל מסדרונות בית המשפט.

יחד עם זאת, יש מספר תכונות שאנו חושבים שהן ראויות לציון ואף יכולות לקדם הלאה עורכי דין בתחום הפלילי:

  • בעל יכולת אינטליגנציה רגשית גבוהה
  • יכולת לרדת לפרטים הקטנים בדיוק מושלם
  • חשיבה מחוץ לקופסא
  • בעל כושר ניתוח
  • קר רוח ובעל יכולת לתפקד גם במצבי לחץ
  • ורבלי וכריזמטי
  • רצון לאתגר את עצמו גם כאשר ישנם אמצעים מוגבלים לרשותו
  • בעל הבנה משפטית רחבה בתחום בו הוא עוסק
  • בעל היגיון בריא וראש גדול
  • כל אלו הם רק חלק מתכונות אופי שאנו רואים אצל עורכי דין מובילים במשרדנו.

נעים להכיר: הדין הפלילי

תפקידו של הדין הפלילי הוא לנרמל את החברה באמצעות חוקים ותקנות אשר נועדו לשם קיום אורח חיים תקין בחברה. למעשה, כל אדם במהלך חייו יכול להתנהג בצורה החורגת או פוגעת באחד מהחוקים או הנורמות המקובלות וכתוצאה מכך לעלות למשפט פלילי.

מטרתו של הדין הפלילי היא להרתיע ולהעניש אנשים אשר מתנהגים בצורה בה נאסר להתנהג. למעשה באמצעות משפט פלילי אנו מייצגים את הנאשם או לחילופין את התובע במסדרונות בתי המשפט ובחדרי החקירות במטרה לנכות את העבירה המיוחסת לו.

להיות עורך דין פלילי זה לא חיים ורודים ועל העורך דין להיות בעל תושיה, אמביציה והמון אחריות אישית וחברתית על התיקים אליהם הוא נכנס. היות והם עוסקים בדיני נפשות ונלחמים על עתיד הנאשם ומשפחתו הכל צריך לעשות בדיוק מקסימלי.

סיימנו את התואר: הגיע הזמן לבחור משרד להתמחות!

אם חשבתם שלסיים את התואר יהיה מפרך, כנראה שעדיין לא חיפשתם משרד להתמחות לאחר התואר. כאשר אנחנו דברים על בחירת משרד אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש מאחר ובחירה זו יכולה להשפיע מאוד על כמות הניסיון והידע אותם תצברו.

אנו יוצאים מנקודת הנחה שאין לכם אבא, אמא או בן דוד העוסקים בעריכת דין אשר אליהם תלכו להתמחות לאחר התואר ונמשיך בהמלצות הכללית בבחירת משרד להתמחות.

לאחר התואר תצאו אל שוק עריכת הדין, בשוק הזה אתם תמצאו עשרות משרדי בוטיק, פירמות גדולות, עורכי דין פרטיים שמחפשים להתרחב ועוד. ההמלצה שלנו היא לכוון כמה שיותר גבוה ולפנות אל משרדי עורכי דין מוכרים ככל האפשר. במשרדים אלו תוכלו לקבל חשיפה וניסיון גבוה הרבה יותר בגלל ריבוי תיקים במשרד ועבודה אל מול כמות גדולה של עורכי דין מיומנים "שבאו לעבוד".

יצירת קשר מהירה