שאלות ותשובות למי שהחליטו להתגרש

גירושין מצריכים אומץ מסוים, במיוחד במקרים בהם ילדים מעורבים בתמונה. ואם אתם לקראת גירושין, או שמא חושבים על הרעיון, הכנו עבורכם מספר דגשים, שאלות ותשובות בדיני גירושין. הנה כמה דברים שאולי שאלתם את עצמכם, ולא היה מי שיענה.

רגע לפני שאתם מאתרים עורך דין גירושין ומוציאים את תוכנית הפרידה לפועל, אנחנו ממליצים לזכור שאתם מפרקים חבילה מסוימת. יש לכך השפעות והשלכות מסוימות, שלעיתים מורגשות ונמדדות רק בטווח הארוך. זה לא שאנחנו ממליצים לכם לא להתגרש, כי אין לנו את הזכות להמליץ לכם על כך. מה שכן אנחנו יכולים להמליץ עליו הוא, ייעוץ של עו"ד גירושין לפני החלטה כזו או אחרת. בין אם לבסוף תגישו תביעת גירושין או לא, חשוב שקודם כל יהיה לכם את כל המידע ביד.

האם כדאי לעבור טיפול זוגי?

לא רק שכדאי לעבור טיפול זוגי, או לפחות לנסות, למעשה החוק עשוי לחייב אתכם לעבור לפחות מספר מפגשי טיפול. לא פעם, הטיפול הזוגי עשי לנער את האבק מעל הזוגיות, לפתור בעיות, משקעים ביחסים בין בני הזוג וכו'.

המלצה מאיתנו, יהיה כדאי להימנע מקבלת עצות מהמשפחה. במקרים רבים, המשפחות יכולות להעניק עצות שאינן אובייקטיביות, מה שיכול להשליך על ההחלטה שלכם לכיוון כזה או אחר. יהיה חשוב לקבל טיפול מקצועי ואובייקטיבי.

היזהרו ממלכודות דבש של תביעת גירושין

בין אם הגשתם תביעת גירושין או שמא הגישו אחת נגדכם, דעו לכם שיש משהו שנקרא מלכודות גירושין. כל עורך דין גירושין יגיד לכם שהמלכות האלו קיימות, והן נחשבות מלכודות דבש לכל דבר ועניין. אם במכון הכושר התחילה לשוחח אתך מישהי לא פחות ממהממת, ייתכן שהיא אמורה לדובב אותך עבור הצד השני.

תהיו חשאיים בכל אשר תפעלו, מאחר שלכותל יש אוזניים והוא בהחלט מאזין. אל תתפתו לשתף את החברים בתוכניות הגירושין שלכם, בצעדים המשפטיים וכו'. כל עו"ד גירושין יגיד לכם לשמור על חשאיות, מה שעשוי לשפר את סיכויי ההצלחה בתביעה.

יש להכין תוכנית הגנה על הילדים במהלך תביעת גירושין

זה כנראה הדבר הכי חשוב במהלך תביעת גירושין בין זוגות, להכין תוכנית הגנה על הילדים. תרצו או תרצו, תביעת גירושין בכל מקרה משפיעה על הילדים. תכינו תוכנית שתצמצם עד כמה שאפשר את הנזקים הנלווים לתביעות אלו.

שבו עם ילדיכם, הסבירו להם את המצב, וגם קבלו סיוע מקצועי אם קשה לכם להתמודד עם זה לבד. תוכלו לקבל סיוע של פסיכולוג ילדים, עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית ועוד. כך או כך, העיקר שהילד יוכל לעבור את תביעת הגירושין במינימום נזק נלווה.

לשכור שירות עורך דין גירושין מומחה

אל תתפשרו על הסיוע המשפטי שתקבלו, זה מה שישליך על ההצלחה שלכם בתביעה. תביעת גירושין מצריכה עורך דין גירושין בעל ניסיון בדינים האלו. אל תתפתו לשכור את שירותו של כל עו"ד, במיוחד אם אותו עו"ד לא מכיר את דיני הגירושין השונים. היכרותו של עורך הדין עם דיני הגירושין תשפיע ותשליך על הצלחת התביעה בבית המשפט. והאמת היא, שעורך דין טוב יעשה כל שביכולתו בכדי בכלל לא להגיע לבית המשפט, אלא לסגור את התביעה בבוררות.

יצירת קשר מהירה